SZKOLENIE Z NOWYCH MEDIÓW DLA DZIENNIKARZY Z ARMENII

17.11.2015 w Warszawie w ramach projektu Towarzystwa Demokratycznego Wschód przeszkoliliśmy dziennikarzy z Armenii w temacie dystrybucji informacji w mediach społecznościowych. Spotkanie było niezwykle inspirujące. Jak się okazuje w wielu krajach Kaukazu medium społecznościowym nr 1 jest Facebook, a vKontakte.ru nie stanowi dla niego silnego konkurenta, jak w przypadku większości krajów postsowieckiego obszaru. Podczas warsztatów uczestnicy krajów odkryli ciekawe możliwości jakie daje Facebook w kontekście dotarcia do ormiańskiej diaspory, tak masowo żyjącej poza granicami Armenii. W tym zakresie wykorzystanie narzędzia Fb Ads ze zdefiniowaniem obszaru geograficznego i języka komunikacji danej grupy może dać obiecujące rezultaty.

Podczas warsztatów omówione zostały dobre praktyki agencji prasowych i informacyjnych. Wśród rosyjskojęzycznych przeanalizowano styl komunikacji agencji TACC, która na Facebooku robi to dobrze. Zobaczcie sami: https://www.facebook.com/tassagency/?fref=ts

Dobre wizualne przedstawienie informacji, spójna komunikacja wizualna i sprawne oznakowanie różnego rodzaju komunikatów i postów ułatwiają komunikację.

Szkolenie odbyło się w języku rosyjskim.

 

Opublikowano Listopad 18, 2015 w Uncategorized

Zostaw odpowiedź

Back to Top